Auriga foukané sklenky Ryzlink/Sauvignon - 4 ks

Jedinečná sklenka Auriga na bílé víno se štíhlým kalichem a tou nejtenčí stopkou. Na první pohled Vás upoutá její lehkost a krása. Tato sklenka se hodí na mladá, svěží bílá vína z odrůd s výraznou pikantní kyselinkou jako Sauvignon nebo Ryzlink. Zároveň v ní můžeme podávat též dezertní, přírodně sladká vína a vína fortifikovaná.

Dostupnost 1 týden
Kód: 45346420
2 796 Kč
Auriga foukané sklenky Ryzlink/Sauvignon - 4 ks

Půvabná sklenka na svěží vína s výraznější kyselinkou.

Rozměry a detaily:

  • sklenka měří na výšku 235 mm
  • objem sklenky je 420 ml
  • v jednom balení jsou čtyři skleničky
  • v případě zájmu o jiný počet nám napište, rádi Vám vyhovíme

Proces výroby je výhradně ruční:

  • Mistr sklář nejdříve vyrobí formu z bukového dřeva, která musí být na milimetr přesná a odpovídá výslednému tvaru sklenky. 
  • Poté mistr sklář vyfouká bezolovnatou sklovinu roztavenou na více než 1200 °C do takového tvaru, aby odpovídal dřevěné formě, ve které se následně dofoukne. Čím kvalitnější sklovina a čím vyšší teplota, tím je výsledný produkt odolnější i při lehkosti a tenkosti, které ruční foukání nabízí. 
  • U vinných skleniček se spodní strana kalicha znovu roztaví a rozžhavená sklovina se poté vytáhne speciálními kleštičkami tak, aby vytvořila nožičku, tzv. štýlek. Štýlek musí být tenký, ale zároveň odolný, aby bez obav vydržel bujaré přiťukávání i umývání v myčce. 
  • Na vytvarovaný a zchladlý štýlek (nožičku) se kápne troška roztavené skloviny a vytvaruje se kleštěmi ve dno skleničky, tzv. dýnko. 
  • Pomocí diamantu se z produktu opukne vršek. Okraj se poté zabrousí a vyleští plamenem. 

Všechny výrobky ze Sláren Květná jsou vyráběny ručně, každý kus je proto jedinečný.

Doplňkové parametry

Kategorie: Foukané sklenky na Bílé víno
Záruka: 2 roky
Nápoj: bílé víno
Druh vína: svěží bílá vína
Odrůdy: Sauvignon a Ryzlink
Škála barev: křišťál
Objem: 420 ml
Výška: 235 mm
Barva: křišťál

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Exkluzivní ručně vyráběné kolekce, moderní design a tradiční provedení. Vítejte ve světě křišťálového skla ze Skláren Květná, kde se zaměřují na vytváření toho nejlepšího českého foukaného a ručně tvarovaného skla.

Každý kousek je uměleckým dílem mistrů sklářů. Jejich cílem není chrlit co největší množství výrobků, proto se soustředí na menší, jedinečné designové kolekce.