Auriga universal

Luxusní ručně foukané sklenky, jejichž tvar byl navržen s pomocí předních českých vinařů tak, aby byly vhodné jak pro bílá, tak i růžová a červená vína různých odrůd, jejich aromata i chuť jsou tedy co nejvíce podpořeny.

Barva
Počet kusů
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Dostupnost Skladem (1 ks) 1 týden 1 týden 1 týden Zvolte variantu
Kód: 45346540-1001-4 45346540-1001-6 45346540-1028-4 45346540-1028-6 Zvolte variantu
2 880 Kč 4 320 Kč 2 936 Kč 4 404 Kč od 2 880 Kč

Perfektně univerzální vinná sklenka v nejvyšší kvalitě.

Sklenka měří na výšku 240 mm, objem sklenice je 540 ml.

Sklenku nabízíme v klasické variantě z čirého křišťálu, nebo v černé barvě pro tzv. Blind tasting. Poznali byste odrůdu vína i se zavázanýma očima? Syté barvy je docíleno díky preciznímu namíchání sklářského kmene, ze kterého se taví sklovina. Sklárny Květná nikdy nestříkají své výrobky umělými barvami.

Proces výroby je výhradně ruční:

  • Mistr sklář nejdříve vyrobí formu z bukového dřeva, která musí být na milimetr přesná a odpovídá výslednému tvaru sklenky. 
  • Poté mistr sklář vyfouká bezolovnatou sklovinu roztavenou na více než 1200 °C do takového tvaru, aby odpovídal dřevěné formě, ve které se následně dofoukne. Čím kvalitnější sklovina a čím vyšší teplota, tím je výsledný produkt odolnější i při lehkosti a tenkosti, které ruční foukání nabízí. 
  • U vinných skleniček se spodní strana kalicha znovu roztaví a rozžhavená sklovina se poté vytáhne speciálními kleštičkami tak, aby vytvořila nožičku, tzv. štýlek. Štýlek musí být tenký, ale zároveň odolný, aby bez obav vydržel bujaré přiťukávání i umývání v myčce. 
  • Na vytvarovaný a zchladlý štýlek (nožičku) se kápne troška roztavené skloviny a vytvaruje se kleštěmi ve dno skleničky, tzv. dýnko. 
  • Pomocí diamantu se z produktu opukne vršek. Okraj se poté zabrousí a vyleští plamenem. 

Všechny výrobky ze Sláren Květná jsou vyráběny ručně, každý kus je proto jedinečný.

Doplňkové parametry

Kategorie: Foukané sklenky
Záruka: 2 roky
Nápoj: bílé víno, červené víno
Druh vína: lehčí červená vína, výrazná bílá vína
Odrůdy: Nebbiolo a Rulandské modré, Chardonnay a Rulandské šedé
Škála barev: křišťál, černá
Objem: 540 ml
Výška: 240 mm
Barva: křišťál, černá

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Exkluzivní ručně vyráběné kolekce, moderní design a tradiční provedení. Vítejte ve světě křišťálového skla ze Skláren Květná, kde se zaměřují na vytváření toho nejlepšího českého foukaného a ručně tvarovaného skla.

Každý kousek je uměleckým dílem mistrů sklářů. Jejich cílem není chrlit co největší množství výrobků, proto se soustředí na menší, jedinečné designové kolekce.