Kalyke bílé víno - 6ks

Avantgardní sklenka na bílé víno

Dostupnost 2 týdny
Kód: 45238520101
5 624 Kč

Avantgardní sklenička Kalyke, která zaujme převážně svým kubistickým tvarem. Tuto sklenici doporučujeme pro bílá suchá vína. Čím vyniká? Svou tenkostí a originalitou. Doporučujeme také jako dárek pro vaše blízké.

Již si nespletete sklenku, vyberte si různé odstíny dýnka. V jednom balení naleznete 6 sklenek, od každé barvy jednu: Šedý kouř, Amber, Světle zelená, Citrín, Rosalín a Světle modrá.

Sklenka měří na výšku 235 mm, objem sklenice je 520 ml. 

V nabídce máme i sadu s karafou na vodu.

Proces výroby je výhradně ruční:

  • Mistr sklář nejdříve vyrobí formu z bukového dřeva, která musí být na milimetr přesná a odpovídá výslednému tvaru sklenky.
  • Poté mistr sklář vyfouká bezolovnatou sklovinu roztavenou na více než 1200 °C do takového tvaru, aby odpovídal dřevěné formě, ve které se následně dofoukne. Čím kvalitnější sklovina a čím vyšší teplota, tím je výsledný produkt odolnější i při lehkosti a tenkosti, které ruční foukání nabízí.
  • U vinných skleniček se spodní strana kalicha znovu roztaví a rozžhavená sklovina se poté vytáhne speciálními kleštičkami tak, aby vytvořila nožičku, tzv. štýlek. Štýlek musí být tenký, ale zároveň odolný, aby bez obav vydržel bujaré přiťukávání i umývání v myčce.
  • Na vytvarovaný a zchladlý štýlek (nožičku) se kápne troška roztavené skloviny a vytvaruje se kleštěmi ve dno skleničky, tzv. dýnko.
  • Pomocí diamantu se z produktu opukne vršek. Okraj se poté zabrousí a vyleští plamenem.

Všechny výrobky ze Sláren Květná jsou vyráběny ručně, každý kus je proto jedinečný.

Doplňkové parametry

Kategorie: Foukané sklenky na Bílé víno
Záruka: 2 roky
Nápoj: bílé víno
Druh vína: svěží bílá vína
Odrůdy: Sauvignon a Ryzlink
Škála barev: colors
Objem: 520 ml
Výška: 260 mm
Druh skla: sady, sklenky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Bezpečnostní kontrola

Exkluzivní ručně vyráběné kolekce, moderní design a tradiční provedení. Vítejte ve světě křišťálového skla ze Skláren Květná, kde se zaměřují na vytváření toho nejlepšího českého foukaného a ručně tvarovaného skla.

Každý kousek je uměleckým dílem mistrů sklářů. Jejich cílem není chrlit co největší množství výrobků, proto se soustředí na menší, jedinečné designové kolekce.