Bolichwerke

To jsou ručně vyráběná industriální svítidla s více než 100 letou tradicí.

Výběr z mnoha materiálů a povrchových úprav
Precizní ruční řemeslná výroba
Více než 100-letá tradice značky Bolich
Kolekce tradičních i minimalistických industriálních svítidel Bolich

Všechny barvy z RAL vzorníku

Není to jen o černé. Svítidla Bolich můžete mít v jakékoliv barvě, která Vás může jen napadnout! Stačí si zvolit variantu "Vlastní výběr barvy z RAL vzorníku". Odstín RAL nám nezapomeňte uvést v košíku do poznámky.

Stolní lampička Düsseldorf, jasně žlužá RAL 1012
Závěsná lampa Bielefeld, zelená barva RAL 6027
Závěsné lampy Erfurt v pastelových barvách (zleva RAL 9010, 5024, 6027, 3016 a 1015)
Reflektor Leipzig v červené RAL 3001
Závěsná lampa Bingen v růžové barvě RAL 3015
Stojací lampa Berlin Stand v tmavě zelené RAL 6005
Svítidlo Mannheim v metalické modré barvě RAL 5025
Svítidlo Siegen Zylinder v tmavě zelené barvě
Lampička Frankfurt Tisch v hnědé barvě RAL 8007
Závěsná lampa Zwickau v jasně žluté barvě RAL 1012

Materiály

V Bolichwerke pracují s vysoce kvalitními materiály, ať už jde o kovový plech pro výrobu cylindrů, nebo porcelánové prvky jako objímka pro žárovku. Také elektroinstalace je v perfektní kvalitě, která vydrží celý život.

Svítidla Bolich mohou být vyrobena z oceli, mědi nebo hliníku. Krásu materiálu můžete nechat vyniknout pod lesklým nebo matným čirým lakem. Svítidlo si samozřejmě můžete objednat i bez povrchové úpravy. To znamená, že materiál bude přirozeně stárnout. To je zvláště efektní v moderních prostorách, které dají vyniknout kráse materiálu. Na dotaz umí v Bolichwerke i corten nebo temperovanou ocel.

Závěsná lampa Berlin z temperované oceli s lesklým čirým lakem
Závěsná lampa Dortmund z mědi bez povrchové úpravy
Měděná nástěnná lampa Hof bez laku stárne do krásy
Závěsná lampa Dresden z hliníku s lesklým čirým lakem
Závěsná lampa Köln z corten oceli
Závěsná lampa Bitburg z měďi s matným čirým lakem
Závěsná lampa Jena z hliníku s matných čirým lakem
Stropní svítidlo Mannheim z corten oceli
Nástěnná lampa Hamburg z oceli bez povrchové úpravy po pár letech
Závěsná lampa Ulm Kugel z mědi s lesklým čirým lakem

Ruční výroba

Svítidla Bolich se i dnes vyrábí převážně ručně. V továrně Bolichwerke KG si váží lety prověřených designů i postupů, které zaručují udržení špičkové kvality. Řemeslný um jejich mistrů zaručuje perfekní výsledný produkt.

Ruční výroba také umožňuje vysokou variabilitu svítidel Bolich. Není tedy problém sestavit svítidlo přímo pro Vás s přihlédnutím k Vašim nápadům a představám. V takovém případě nás prosím kontaktujte, pomůžeme Vám se sestavením a svítidlo Vám individuálně naceníme.

Jak se vyrábí Berlín?

Pokud Vás zajímá, jak se svítidla Bolich vyrábějí, můžete se podívat na video, kde se vyrábí lampa Berlin.


Bolichwerke má více než 100 let tradice výroby svítidel

Rodinná společnost Bolichwerke byla založena roku 1911 v německém Bádensku. Následovala zlatá éra 20. a 30. let, kdy se zde vyráběla velmi pokroková industriální svítidla. Od té doby závody Bolich překonaly těžké časy druhé světové války, kdy byla část produkce určena pro vojenské účely. Společnost se opět vzchopila v poválečných létech a v 60. a 70. letech opět zaznamenala výrazný růst, který si udržuje dodnes. Závody i dnes patří rodině Bolich, která je řídí.

Od založení závodů Bolich je jejich hlavní činností výroba svítidel, které jdou s dobou, těší se z pokroku, ale zároveň uchovávají úctu k tradici. Společnost dlouhodobě udržuje kvalitu svých výrobků na nejvyšší možné úrovni. Svítidla jsou vyráběna ručně za použití tradičních materiálů jako je ocel nebo porcelán.

Pro značku Bolich je typické, že využívá kontrast starého a nového, moderního k tradičnímu. Například využívají moderní světelné zdroje jako LED nebo zářivka, ale cylindry vyrábí tradičními postupy. Svítidla Bolich jsou designově perfektní, nadčasová a precizně ručně vyrobená.

Moderní svítidla Bolich byla formována pokrokem

Dnes se v továrně Bolichwerke vyrábí moderní a krásná svítidla. Mají v sobě eleganci, smysl pro design a jsou vyrobeny s veškerou pečlivostí a umem let dřívějších a moderní elektroinstalací. Kromě žárovek se však využívají i moderní zářivky nebo LED světelné zdroje. Myšlence a kreativitě se meze nekladou, v Bolichwerke vždy rádi vyjdou vstříc vlastnímu návrhu nebo úpravám.


Kolekce

Svítidla z tradiční řady EBOLICHT mají duši počátku 20. století. Některé lampy, jako třeba Berlin, se skutečně vyrábí již od roku 1911. Tradiční ruční výroba zůstává zachována. Na rozdíl od dřívějších dob se ale svítidla neupravují smaltováním, ale v práškové lakovně. Je to mnohem ekologičtější. Lak je potom navíc robustnější a odolnější než většina běžných smaltů.

Řada FORM B je minimalistická, zaměřená na funkčnost a čisté linie. V této řadě najdeme i svítidla, které chytře využívají moderní LED světelné zdroje nebo zářivky.

Ke svítidlům z 60. a 70. let dvacátého století se vrací řada 50 a hravá řada ebo. Designy z této doby byly upraveny s přihlédnutím k dnešním požadavkům na osvětlení. Bez kompromisu však zůstává zachován skvělý design, kvalita použitých materiálů a mistrovské řemeslné zpracování.

kolekce EBOLICHT
Berlin Kugel závěsné svítidlo
Stropní svítidlo Mannheim Kreuz
Závěsné svítidlo Mainz Kugel
Stojací svítidlo Flensburg Zylinder Stand
kolekce FORMB
Nástěnné svítidlo Spiral
Minimalistická stolní lampička Swivel
Stropní svítidlo Bar 500
Závěsná lampa Halfround
kolekce 50
Závěsné svítidlo Discordia
Závěsné svítidlo Circular
Závěsné svítidlo Integre
Závěsné svítidlo Fase
Hravá kolekce ebo
Závěsná lampa Juliana
Závěsná lampa Donia
Měděná lampa Vulkano Friedberg
Měděná lampa Vulkano Berlin