Ifö Electric

Ifö Electric AB, Fågel Fenix väg 12, 295 31 Bromölla, Švédsko
oficiální web výrobce: https://ifoelectric.com/

Společnost Ifö Electric je doma ve švédském městě Bromölla. Koncem 19. století zde byla nalezena ložiska vápence a kaolinového jílu, která umožnila vznik první porcelánové výroby. Počátek Ifö Electric a jejich elektrotechnické výroby se datuje již od roku 1934. V šedesátých letech se k výrobě elektrotechnických součástek přidává i výroba svítidel. Jedním z prvních modelů je například svítidlo Bernadotte, které se v nezměněné formě vyrábí dodnes.

Továrna Ifo Electric má téměř staletou historii.
Továrna Ifo Electric má téměř staletou historii.
Továrna Ifo Electric má téměř staletou historii.

V Ifö Electric se specializují na porcelán. Tento materiál si uchovává svou tradiční hodnotu z dobrých důvodů. Bez problémů odolává horku, chladu i povětrnostním rozmarům počasí. Také je odolný a snadno se udržuje. V neposlední řadě je jeho výroba ekologická i z pohledu množství vyprodukovaného uhlíku. Výroba jednoho porcelánového svítidla emituje méně než kilogram ekvivalentu oxidu uhličitého.

I v současnosti veškerá výroba probíhá tam kde započala - v továrně na břehu jezera Ivö ve městě Bromölla. V Ifö Electric kladou velký důraz na férové podmínky jak pro zaměstnance, tak okolní přírodu a místní rozvoj. 

Je nám potěšením Vám nabídnout celý sortiment svítidel značky Ifö Electric.

Svítidla Ifö jsou určena do venkovních i vnitřních prostor, do koupelen, do sauny nebo parní lázně. Můžete je použít ve vlhkých prostorách, nebo v kuchyni. Univerzální uplatnění, bezchybná kvalita a skvělý skandinávský design.. to jsou předpoklady známého hygge stylu. Se svítidly Ifö jej vykouzlíte během pár chvil.