Auriga Bordeaux blend

Luxusní ručně foukaná sklenice v tomto objemu je nejvhodnější pro plná vína, u kterých doslova odhalí i to nejjemnější aroma v neskrývané plnosti.

Počet kusů
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Dostupnost 1 týden 1 týden Zvolte variantu
Kód: 45346850-4 45346850-6 Zvolte variantu
2 968 Kč 4 452 Kč od 2 968 Kč
Auriga Bordeaux blend

Tato luxusní sklenka se ideálně hodí pro červená vína z oblasti Bordeaux. Na jejím návrhu se podíleli přední čeští sommeliéři. Důraz byl kladen zejména na tvar, který pozvedne aromata i chuť.

Sklenka měří na výšku 230 mm, objem sklenice je 790 ml. Tato sklenka se skvěle hodí pro kombinace klasických odrůd z oblasti Bordeaux: Cabernet Sauvignon, Merlot, Frankovka nebo Petit Verdot, Carmenère a Malbec.

Proces výroby je výhradně ruční:

  • Mistr sklář nejdříve vyrobí formu z bukového dřeva, která musí být na milimetr přesná a odpovídá výslednému tvaru sklenky. 
  • Poté mistr sklář vyfouká bezolovnatou sklovinu roztavenou na více než 1200 °C do takového tvaru, aby odpovídal dřevěné formě, ve které se následně dofoukne. Čím kvalitnější sklovina a čím vyšší teplota, tím je výsledný produkt odolnější i při lehkosti a tenkosti, které ruční foukání nabízí. 
  • U vinných skleniček se spodní strana kalicha znovu roztaví a rozžhavená sklovina se poté vytáhne speciálními kleštičkami tak, aby vytvořila nožičku, tzv. štýlek. Štýlek musí být tenký, ale zároveň odolný, aby bez obav vydržel bujaré přiťukávání i umývání v myčce. 
  • Na vytvarovaný a zchladlý štýlek (nožičku) se kápne troška roztavené skloviny a vytvaruje se kleštěmi ve dno skleničky, tzv. dýnko. 
  • Pomocí diamantu se z produktu opukne vršek. Okraj se poté zabrousí a vyleští plamenem. 

Všechny výrobky ze Sláren Květná jsou vyráběny ručně, každý kus je proto jedinečný.

Doplňkové parametry

Kategorie: Foukané sklenky na Červené víno
Záruka: 2 roky
Nápoj: červené víno
Druh vína: plná červená vína
Odrůdy: Merlot a Syrah
Škála barev: křišťál
Objem: 850 ml
Výška: 255 mm
Barva: křišťál

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Exkluzivní ručně vyráběné kolekce, moderní design a tradiční provedení. Vítejte ve světě křišťálového skla ze Skláren Květná, kde se zaměřují na vytváření toho nejlepšího českého foukaného a ručně tvarovaného skla.

Každý kousek je uměleckým dílem mistrů sklářů. Jejich cílem není chrlit co největší množství výrobků, proto se soustředí na menší, jedinečné designové kolekce.