Auriga Těžký vinný set pro 2

Set sklenek pro milovníky plných vín typu Bordeaux

Dostupnost 1 týden
Kód: 0S0001
3 926 Kč
Auriga Těžký vinný set pro 2

Ručně foukané skleničky z kolekce Auriga, na jejichž vývoji se podíleli přední čeští sommelieři. Tento set je pro dvě osoby je ideální pro ty, kteří mají rádi plná vína, upřednostňují sofistikovanost a strukturovanost.

Set obsahuje po dvou sklenkách na strukturovaná bílá vína, která ležela na barikových sudech. např. na odrůdy Chardonnay či Rulandské šedé. Dvě sklenky na Bordeaux doslova odhalí i to nejjemnější aroma plného červeného vína v jeho neskrývané plnosti. Skleničky jsou doplněny dekantérem, který víno pozvedne a nechá ho dýchat, přičemž je plně použitelný také na vodu. 

Proces výroby je výhradně ruční:

  • Mistr sklář nejdříve vyrobí formu z bukového dřeva, která musí být na milimetr přesná a odpovídá výslednému tvaru sklenky.
  • Poté mistr sklář vyfouká bezolovnatou sklovinu roztavenou na více než 1200 °C do takového tvaru, aby odpovídal dřevěné formě, ve které se následně dofoukne. Čím kvalitnější sklovina a čím vyšší teplota, tím je výsledný produkt odolnější i při lehkosti a tenkosti, které ruční foukání nabízí.
  • U vinných skleniček se spodní strana kalicha znovu roztaví a rozžhavená sklovina se poté vytáhne speciálními kleštičkami tak, aby vytvořila nožičku, tzv. štýlek. Štýlek musí být tenký, ale zároveň odolný, aby bez obav vydržel bujaré přiťukávání i umývání v myčce.
  • Na vytvarovaný a zchladlý štýlek (nožičku) se kápne troška roztavené skloviny a vytvaruje se kleštěmi ve dno skleničky, tzv. dýnko.
  • Pomocí diamantu se z produktu opukne vršek. Okraj se poté zabrousí a vyleští plamenem.

Všechny výrobky ze Sláren Květná jsou vyráběny ručně, každý kus je proto jedinečný.

Doplňkové parametry

Kategorie: Sady foukaného skla
Záruka: 2 roky
Nápoj: bílé víno, červené víno
Druh vína: plná červená vína, výrazná bílá vína
Odrůdy: Bordeaux, Chardonnay a Rulandské šedé
Škála barev: křišťál
Barva: křišťál

Exkluzivní ručně vyráběné kolekce, moderní design a tradiční provedení. Vítejte ve světě křišťálového skla ze Skláren Květná, kde se zaměřují na vytváření toho nejlepšího českého foukaného a ručně tvarovaného skla.

Každý kousek je uměleckým dílem mistrů sklářů. Jejich cílem není chrlit co největší množství výrobků, proto se soustředí na menší, jedinečné designové kolekce.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení