Auriga Těžký vinný set pro 2

Luxusní set ručně foukaných sklenek a dekantéru pro dvě osoby je ideální dárek pro ty, kteří mají rádi plná vína, upřednostňují sofistikovanost a strukturovanost.

Dostupnost 1 týden
Kód: 0S0001
3 926 Kč
Auriga Těžký vinný set pro 2

Set sklenek a dekantéru pro milovníky plných vín typu Bordeaux

Set obsahuje:

  • dvě sklenky 700 ml na strukturovaná bílá vína, která ležela na barikových sudech. např. na odrůdy Chardonnay či Rulandské šedé. Sklenky měří na výšku 235 mm
  • dvě sklenky 790 ml na Bordeaux, které doslova odhalí i to nejjemnější aroma plného červeného vína v jeho neskrývané plnosti. Sklenky měří na výšku 230 mm
  • dekantér o objemu 1200 ml, který víno pozvedne a nechá ho dýchat, přičemž je plně použitelný také na vodu jako karafa. Na výšku dekantér měří 215 mm

Proces výroby je výhradně ruční:

  • Mistr sklář nejdříve vyrobí formu z bukového dřeva, která musí být na milimetr přesná a odpovídá výslednému tvaru sklenky.
  • Poté mistr sklář vyfouká bezolovnatou sklovinu roztavenou na více než 1200 °C do takového tvaru, aby odpovídal dřevěné formě, ve které se následně dofoukne. Čím kvalitnější sklovina a čím vyšší teplota, tím je výsledný produkt odolnější i při lehkosti a tenkosti, které ruční foukání nabízí.
  • U vinných skleniček se spodní strana kalicha znovu roztaví a rozžhavená sklovina se poté vytáhne speciálními kleštičkami tak, aby vytvořila nožičku, tzv. štýlek. Štýlek musí být tenký, ale zároveň odolný, aby bez obav vydržel bujaré přiťukávání i umývání v myčce.
  • Na vytvarovaný a zchladlý štýlek (nožičku) se kápne troška roztavené skloviny a vytvaruje se kleštěmi ve dno skleničky, tzv. dýnko.
  • Pomocí diamantu se z produktu opukne vršek. Okraj se poté zabrousí a vyleští plamenem.

Všechny výrobky ze Sláren Květná jsou vyráběny ručně, každý kus je proto jedinečný.

Doplňkové parametry

Kategorie: Foukané české sklo
Záruka: 2 roky
Nápoj: bílé víno, červené víno
Druh vína: plná červená vína, výrazná bílá vína
Odrůdy: Bordeaux, Chardonnay a Rulandské šedé
Škála barev: křišťál
Barva: křišťál

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Exkluzivní ručně vyráběné kolekce, moderní design a tradiční provedení. Vítejte ve světě křišťálového skla ze Skláren Květná, kde se zaměřují na vytváření toho nejlepšího českého foukaného a ručně tvarovaného skla.

Každý kousek je uměleckým dílem mistrů sklářů. Jejich cílem není chrlit co největší množství výrobků, proto se soustředí na menší, jedinečné designové kolekce.