Auriga Lehký vinný set pro 2

Ručně foukané skleničky z kolekce Auriga, na jejichž vývoji se podíleli přední čeští sommelieři. Tento set je pro dvě osoby a zajistí Vám ten nejlepší vjemový požitek z šampaňského, svěžího bílého vína nebo lehčích vín červených.

Dostupnost 1 týden
Kód: 0S0002
4 260 Kč
Auriga Lehký vinný set pro 2

Sklenky pro milovníky svěžího bílého vína nebo lehčích vín červených.

Set obsahuje po dvou sklenkách na bílá vína se zelenými tóny či tóny květů nebo ovoce. Skvělý je v těchto sklenkách třeba Ryzlink nebo Sauvignon. Dvě sklenky na červené víno se perfektně hodí na lehčí červená vína typu Rulandské modré či Nebbiolo. Pro slavnostní chvíle nechybí ani dvě sklenky na šampaňské.

Proces výroby je výhradně ruční:

  • Mistr sklář nejdříve vyrobí formu z bukového dřeva, která musí být na milimetr přesná a odpovídá výslednému tvaru sklenky.
  • Poté mistr sklář vyfouká bezolovnatou sklovinu roztavenou na více než 1200 °C do takového tvaru, aby odpovídal dřevěné formě, ve které se následně dofoukne. Čím kvalitnější sklovina a čím vyšší teplota, tím je výsledný produkt odolnější i při lehkosti a tenkosti, které ruční foukání nabízí.
  • U vinných skleniček se spodní strana kalicha znovu roztaví a rozžhavená sklovina se poté vytáhne speciálními kleštičkami tak, aby vytvořila nožičku, tzv. štýlek. Štýlek musí být tenký, ale zároveň odolný, aby bez obav vydržel bujaré přiťukávání i umývání v myčce.
  • Na vytvarovaný a zchladlý štýlek (nožičku) se kápne troška roztavené skloviny a vytvaruje se kleštěmi ve dno skleničky, tzv. dýnko.
  • Pomocí diamantu se z produktu opukne vršek. Okraj se poté zabrousí a vyleští plamenem.

Všechny výrobky ze Sláren Květná jsou vyráběny ručně, každý kus je proto jedinečný.

Doplňkové parametry

Kategorie: Foukané české sklo
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 2 kg
Nápoj: šampaňské, bílé víno, červené víno
Druh vína: lehčí červená vína, svěží bílá vína
Odrůdy: Nebbiolo a Rulandské modré, Sauvignon a Ryzlink
Škála barev: křišťál
Barva: křišťál

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Exkluzivní ručně vyráběné kolekce, moderní design a tradiční provedení. Vítejte ve světě křišťálového skla ze Skláren Květná, kde se zaměřují na vytváření toho nejlepšího českého foukaného a ručně tvarovaného skla.

Každý kousek je uměleckým dílem mistrů sklářů. Jejich cílem není chrlit co největší množství výrobků, proto se soustředí na menší, jedinečné designové kolekce.