Tethys set červené víno s dekantérem

Elegantní sada s jemnými svislými linkami

Počet sklenek
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Dostupnost 1 týden 1 týden Zvolte variantu
Kód: 0S0011-1 0S0011-2 Zvolte variantu
3 741 Kč 5 181 Kč od 3 741 Kč
Tethys set červené víno s dekantérem

Set 4 nebo 6ti sklenek a dekantéru z kolekce Tethys.

Tence foukaná sklenice s optikou vytváří jedinečný efekt, je vyráběna mistry svého oboru. Tato sklenice dokonale rozvoní a zvýrazní všechna červená vína. Ručně foukaný dekantér vyniká svým nadčasovým designem. Jen cítit strukturu skla v rukou je skutečný zážitek.

Sklenka má objem 650 ml a je vysoká 215 mm. Dekantér má objem 1900 ml a je vysoký 210 mm.

Proces výroby je výhradně ruční:

  • Mistr sklář nejdříve vyrobí formu z bukového dřeva, která musí být na milimetr přesná a odpovídá výslednému tvaru sklenky. 
  • Poté mistr sklář vyfouká bezolovnatou sklovinu roztavenou na více než 1200 °C do takového tvaru, aby odpovídal dřevěné formě, ve které se následně dofoukne. Čím kvalitnější sklovina a čím vyšší teplota, tím je výsledný produkt odolnější i při lehkosti a tenkosti, které ruční foukání nabízí. 
  • U vinných skleniček se spodní strana kalicha znovu roztaví a rozžhavená sklovina se poté vytáhne speciálními kleštičkami tak, aby vytvořila nožičku, tzv. štýlek. Štýlek musí být tenký, ale zároveň odolný, aby bez obav vydržel bujaré přiťukávání i umývání v myčce. 
  • Na vytvarovaný a zchladlý štýlek (nožičku) se kápne troška roztavené skloviny a vytvaruje se kleštěmi ve dno skleničky, tzv. dýnko. 
  • Pomocí diamantu se z produktu opukne vršek. Okraj se poté zabrousí a vyleští plamenem. 

Všechny výrobky ze Sláren Květná jsou vyráběny ručně, každý kus je proto jedinečný.

Doplňkové parametry

Kategorie: Sady foukaného skla
Záruka: 2 roky
Nápoj: červené víno
Druh vína: univerzální
Škála barev: křišťál

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Exkluzivní ručně vyráběné kolekce, moderní design a tradiční provedení. Vítejte ve světě křišťálového skla ze Skláren Květná, kde se zaměřují na vytváření toho nejlepšího českého foukaného a ručně tvarovaného skla.

Každý kousek je uměleckým dílem mistrů sklářů. Jejich cílem není chrlit co největší množství výrobků, proto se soustředí na menší, jedinečné designové kolekce.