Jessie dóza

Dóza s pokličkou z kolekce Jessie

Dostupnost 1 týden
Kód: 69097-200-601
4 009 Kč
Jessie dóza

Ikonická řada sklenic, dárkových předmětů a interiérových doplňků Jessie představuje vrchol umělecké práce sklářů z Květné. Ručně broušené plochy, jemná dekorace pantografem a 24 karátové zlato podtrhují tuto dózu, která se bude skvěle vyjímat při výjimečných příležitostech s vašimi nejbližšími.

Dóza má průměr 180 mm, na výšku 208 mm.

Proces výroby je výhradně ruční.

  • Mistr sklář nejdříve vyrobí formu z bukového dřeva, která musí být na milimetr přesná a odpovídá výslednému tvaru sklenky.
  • Poté mistr sklář vyfouká bezolovnatou sklovinu roztavenou na více než 1200 °C do takového tvaru, aby odpovídal dřevěné formě, ve které se následně dofoukne. Čím kvalitnější sklovina a čím vyšší teplota, tím je výsledný produkt odolnější i při lehkosti a tenkosti, které ruční foukání nabízí.
  • Sklenka se postupně ochladí a pomocí diamantu se z produktu opukne vršek. Okraj se poté zabrousí a vyleští plamenem.
  • U broušených či dekorovaných výrobků následuje další pečlivá ruční práce.

Všechny výrobky ze Sláren Květná jsou vyráběny ručně, každý kus je proto jedinečný.

Doplňkové parametry

Kategorie: Jessie - Zlatem dekorovaná kolekce foukaného skla v nejvyšší kvalitě
Záruka: 2 roky
Škála barev: křišťál, gold
Výška: 208 mm
Druh: misky, mísy a dózy
Průměr: 180 mm

Exkluzivní ručně vyráběné kolekce, moderní design a tradiční provedení. Vítejte ve světě křišťálového skla ze Skláren Květná, kde se zaměřují na vytváření toho nejlepšího českého foukaného a ručně tvarovaného skla.

Každý kousek je uměleckým dílem mistrů sklářů. Jejich cílem není chrlit co největší množství výrobků, proto se soustředí na menší, jedinečné designové kolekce.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení