Jessie brandy

Klasická ručně vyrobená sklenka na koňak nebo brandy se zlatým dekorem

Počet kusů
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Dostupnost 1 týden 1 týden 1 týden Zvolte variantu
Kód: 49097-250-105-2 49097-250-105-4 49097-250-105-6 Zvolte variantu
3 272 Kč 6 544 Kč 9 816 Kč od 3 272 Kč

Ikonická řada sklenic, dárkových předmětů a interiérových doplňků Jessie představuje vrchol ruční sklářské práce ve sklárnách Květná. Broušená nožička, jemná dekorace pantografem a 24 karátové zlato podtrhují tuto sklenici na koňak nebo brandy, která se bude skvěle vyjímat při výjimečných příležitostech s vašimi nejbližšími.

Sklenka měří na výšku 116mm, objem sklenice je 250ml.

Proces výroby je výhradně ruční.

  • Mistr sklář nejdříve vyrobí formu z bukového dřeva, která musí být na milimetr přesná a odpovídá výslednému tvaru sklenky.
  • Poté mistr sklář vyfouká bezolovnatou sklovinu roztavenou na více než 1200 °C do takového tvaru, aby odpovídal dřevěné formě, ve které se následně dofoukne. Čím kvalitnější sklovina a čím vyšší teplota, tím je výsledný produkt odolnější i při lehkosti a tenkosti, které ruční foukání nabízí.
  • U vinných skleniček se spodní strana kalicha znovu roztaví a rozžhavená sklovina se poté vytáhne speciálními kleštičkami tak, aby vytvořila nožičku, tzv. štýlek. Štýlek musí být tenký, ale zároveň odolný, aby bez obav vydržel bujaré přiťukávání i umývání v myčce.
  • Na vytvarovaný a zchladlý štýlek (nožičku) se kápne troška roztavené skloviny a vytvaruje se kleštěmi ve dno skleničky, tzv. dýnko.
  • Pomocí diamantu se z produktu opukne vršek. Okraj se poté zabrousí a vyleští plamenem.
  • U broušených či dekorovaných výrobků následuje další pečlivá ruční práce.

Všechny výrobky ze Sláren Květná jsou vyráběny ručně, každý kus je proto jedinečný.

Doplňkové parametry

Kategorie: Foukaná Štamprlata a panákovky
Záruka: 2 roky
Nápoj: pálenky a destiláty
Druh nápoje: koňak a brandy
Škála barev: křišťál, gold
Objem: 250 ml
Výška: 116 mm
Druh: sklenky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Exkluzivní ručně vyráběné kolekce, moderní design a tradiční provedení. Vítejte ve světě křišťálového skla ze Skláren Květná, kde se zaměřují na vytváření toho nejlepšího českého foukaného a ručně tvarovaného skla.

Každý kousek je uměleckým dílem mistrů sklářů. Jejich cílem není chrlit co největší množství výrobků, proto se soustředí na menší, jedinečné designové kolekce.